Kombi Bakımı

Hızlı kaliteli profesyonel bir teknik ekibe ihtiyacınız var ise bizi seçebilirsiniz.

Kombi BakımıKombi bakımı yakıt tasarrufu ve devamlı petek ısınma, sıcak su benzer biçimde can sıkıcı arızalardan cihazlarımızı korumak için önemli bir uygulama ve bu niçin ile çok önemlidir.

İnsan sıcak yaz günlerinin hiç bitmeyeceğini düşünse de soğuk bir kış mevsiminin kapıda beklediğini unutmamalı ve tedbirini almalıdır. Kombi bu zamana kadar sorunsuz çalışmış olsa bile aylardır kullanılmadığı için yine çalıştırıldığında çeşitli arızalar meydana gelebilir. Dışarıdan kombinizi temizlemeniz kombi içindeki filtre ve parçaların tozlanmasına, kir ve pas tutmasına, çalıştırılmış olduğunda da bu parçaların çalışmaması yahut kırılması gibi problemlerın önüne geçemez. Bu nedenle özellikle kış başlamadan önce kombi bakımı yaptırmanız önemlidir.

Kombi bakımı iyi mi yapılır?
Kombi bakımı bir kombinin çalışması için gerekli tüm parçaların denetim edilmesi ve temizlenmesi işlemleridir. Eğer çalışır durumda olmayan veya kombinin performansını düşürecek nitelikte parçalar var ise bunlar da tamir edilmeli veya değiştirilmelidir. Kombi bakımı esnasında kombi servisi yetkilileri kombiyi kış ayarında çalıştırarak peteklerin yanma performansını da kontrol ederler ve petek temizliği gerekli ise bu işlemi de bakım işlemleri arasına eklerler. Bakım işlemlerinde denetim edilen kombi parçaları arıza oluşumuna neden olan en önemli parçalardır. Bu parçalara uygulanan işlemler ise şunlardır.

• döşem filtresi çıkarılarak kirden arındırılır
• Kombi bacalı ise baca çekişini kontrol eden limit sensörü denetim edilir
• Yoğuşmalı bir kombi bakımı yapılıyor ise yoğuşma su haznesi elden geçirilir
• Kaloriferlere su gitmesini elde eden hat yolunda bulunan ve çamur ayrıştıran filtre temizlenir
• Yanma odasındaki kombi brülörü temizlenir
• Genleşme tankının sağlamlığı denetim edilir ve bar basıncı olması ihtiyaç duyulan seviyeye ayarlanır
• Radyatörlerden kombiye dönüş yolunda bulunan pislik tutucular denetim edilerek temizlenir
• Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir ve buna neden olabilecek parçalar elden geçirilir
• Elektrik ile elektronik bağlantılarının kontrolü sağlanır
• Ek parçalardaki oksitlenme oluşumu denetim edilir. Oksitlenen parçalar temizlenir ya da değiştirilir.

Kombi bakımı sırasında tespit edilen bir arızanın giderilmesi ya da bir parçanın değiştirilmesi için öncesinde kombi servisi ekiplerince kullanıcıya ne olursa olsun informasyon verilir. Kullanıcı kendisine verilen bilgiler doğrultusunda kombinin tamirini yahut parçaların değişimi kabul eder ise lüzumlu işlem servis tarafınca uygulanmaya başlanır. Kombi arıza ekiplerince yapılan bakım işlemi bir yıl garantilidir.

Bir önceki yazımız olan kombi bakımı ne vakit yapılır başlıklı makalemizde buderus, doğalgaz ve immergas hakkında bilgiler verilmektedir.Neler Yapıyoruz.

Kombi Servisi & Bakımı

Kombi servisi hizmetimizi İstanbul’un tüm semtlerine 7/24 vermekteyiz. Isıtma sistemleri sektöründeki 13 senelik tecrübemizle siz değerli müşterilerimize dünya standartlarının üzerinde kaliteli hizmet vermekteyiz.

KOMBİ BAKIM

Kombi bakımı cihazınızın düzgün çalışması ve arıza çıkartmaması için en lüzumlu işlemlerden biridir. Zamanında ve doğru meydana getirilen bakım doğal gaz faturanızı azaltır, cihazınızın ömrünü uzatır ve arıza çıkartmasını engeller. Cihazınıza periyodik olarak senede bir kere bakım yapmış olmalısınız.

KOMBİ ARIZA

Kombi servisinde 13 yıllık tecrübemizle cihazınızdaki arızayı yanılma oranı olmadan tespit edip sizlere bildiririz. Cihaz arızaları cihazınızın yaşı, bugüne dek olan kullanımı, daha önce yapılan bakımların kalitesi ve daha buna benzer bir çok sebepten dolayı değişkenlik izah edebilir.


Şimdi Ara

İletişim Bilgileri

Müşteri Hizmetleri ve Adres Bilgileri.

YUNUS EMRE MAH.VEYSEL KARANİ CAD.NO:123/A SANCAKTEPE/İSTANBUL
+90 532 474 54 51

info@hizlikombiservisi.com

LOKASYONLARIMIZ

Biz Her Yerdeyiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizi Takip Ediniz

Uluslararası çalışan Hızlı kombi servisi sosyal medyada sizlere bilgi vermek adına sürekli paylaşımlar yapmaktadır.